Projekty
Rodzice w Teatrze
Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Projekt RODZICE W TEATRZE zapewni wszystkim rodzicom i dzieciom niezapomniane wrażenia.
Co miesiąc proponujemy inny spektakl dla dorosłych oraz inny warsztat dla dzieci prowadzony przez naszych animatorów. Udział w zajęciach dla dzieci jest bezpłatny. Ceny biletów na spektakl dla opiekunów według cennika. Czas opieki obliczony jest na pół godziny przed spektaklem do pół godziny po spektaklu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci (od ukończonego 4 roku życia do 10 lat) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 551 50 40, 519 155 636 lub pod adresem mailowym: bilety@teatrwybrzeze.pl
Na kolejne edycje projektu RODZICE W TEATRZE zapraszamy w nowym sezonie 2023/2024.
Dyskusyjny Klub Teatralny
SCENY Z EGZEKUCJI w 70. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym
Zapraszamy Państwa na 70. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi SCENY Z EGZEKUCJI Howarda Barkera w reżyserii Adama Orzechowskiego. Weźmie w nim udział reżyser i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 24 października ok. godziny 20.40 na Scenie Malarnia. Wstęp wolny.
O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM
Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 40 zł każdy na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.
Spektakl Na Kozetce
Serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – SPEKTAKL NA KOZETCE. Rozmowa wokół spektaklu INTELIGENCI odbędzie się w niedzielę, 21 maja na Scenie Kameralnej w Sopocie. Bezpośrednio po zakończeniu przedstawienia (około 20.20) rozpocznie się dyskusja, w której udział weźmie Joanna Chmarzyńska-Golińska. Spotkanie moderować będzie Justyna Herman-Gregorek.
Udział w dyskusji jest bezpłatny, bilety na spektakl dostępne w kasach i online wg cennika.
O PROWADZĄCEJ
Joanna Chmarzyńska-Golińska - certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizorka i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej; psycho-traumatolożka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii; posiada przeszło 20 letnie doświadczenie psychoterapeutyczne, uczy rozumienia traumy na Gumedzie oraz w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii w Trójmieście; autorka wykładów, publikacji i szkoleń - szczególnie w temacie leczeniu skutków złożonej traumy relacyjnej. Towarzysząc innym osobom w dochodzeniu do siebie, łączy perspektywę psychoanalityczną z neuronaukową i psycho-traumatologiczną.
O PROJEKCIE
SPEKTAKL NA KOZETCE to cykl spotkań łączących teatr z psychoanalizą. Podczas spotkań rozmawiamy o wybranym spektaklu z repertuaru Teatru Wybrzeże z członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i zaproszonymi gośćmi. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej: www.ptpp.pl
KULTURA BEZ BARIER - TEATR DOSTĘPNY
O PROJEKCIE
W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY.
Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.
Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne.
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl
KULTURA DOSTĘPNA
O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA
Teatr Wybrzeże bierze udział w programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu realizujemy cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją. Projekt jest realizowany do końca grudnia 2022 roku. Celem programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in. dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wybrzeże Sztuki
W ramach XI edycji naszego przeglądu Wybrzeże Sztuki zaprezentowaliśmy z powodzeniem WOJNĘ POLSKO-RUSKĄ POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, spektakl EWELINA PŁACZE Anny Karasińskiej z TR Warszawa, najnowsze przedstawienie Jana Klaty - DŁUG z Teatru Nowego Proxima, a także najbardziej wyczekiwaną premierę sezonu - CAPRI - WYSPĘ UCIEKINIERÓW Krystiana Lupy z Teatru Powszechnego w Warszawie. Frekwencja na wszystkich przedstawieniach wyniosła sto procent! Dziękujemy Państwu za obecność i już teraz zapraszamy na XII edycję Wybrzeża Sztuki. Zapraszamy również do przeczytania fragmentu recenzji i do obejrzenia naszej galerii zdjęć!
„Spektakle tegorocznego Wybrzeża Sztuki są bardzo różne na poziomie formy i treści, ale pod jednym względem wydają się bardzo podobne - pod względem stosunku do widza, traktowanego jako partner, który musi się zaangażować i wykonać pewną pracę, by wyjść z teatru usatysfakcjonowanym. [...] Wszystkie dotychczasowe przedstawienia oglądały nadkomplety widzów. To cieszy i sygnalizuje, że takich propozycji - zbudowanych z ciekawych, często kontrowersyjnych i niełatwych w odbiorze produkcji - bardzo w Gdańsku brakuje.”
Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl
O WYBRZEŻU SZTUKI
Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, bogate w najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dotychczasowe edycje naszego przeglądu dały trójmiejskiej publiczności możliwość obejrzenia m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGA Jerzego Jarockiego, WYCINKI HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGII Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać m.in. Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Grzegorza Małeckiego, Krzysztofa Globisza i Zbigniewa Zapasiewicza.