Projekty

 • Rodzice w Teatrze

  Miniatura projektu Rodzice w Teatrze

  Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Projekt RODZICE W TEATRZE zapewni wszystkim rodzicom i dzieciom niezapomniane wrażenia.

  Co miesiąc proponujemy inny spektakl dla dorosłych oraz inny warsztat dla dzieci prowadzony przez naszych animatorów. Udział w zajęciach dla dzieci jest bezpłatny. Ceny biletów na spektakl dla opiekunów według cennika. Czas opieki obliczony jest na pół godziny przed spektaklem do pół godziny po spektaklu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci (od 4 do 10 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 551 50 40, 519 155 636 lub pod adresem mailowym: bilety@teatrwybrzeze.pl

  NAJBLIŻSZE TERMINY

  19 marca
  Spektakl dla rodziców: RESET
  Temat warsztatu dla dzieci: WIOSENNE ZABAWY Z DYKCJĄ. Nasi podopieczni zapoznają się z tematem dykcji za pomocą tworzonych scenek na podstawie krótkich tekstów. Wszystko pod okiem profesjonalnej logopedki, pracującej na co dzień z dziećmi.

  23 kwietnia
  Spektakl dla rodziców: SCENY Z EGZEKUCJI
  Temat warsztatu dla dzieci: IMPROWIZACJA. Sprawdzimy jakie są granice wyobraźni naszych podopiecznych i nauczymy ich szybkiego reagowania na nowe sytuacje i nauczymy pracy w grupie.

  Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

  Przeczytaj Regulamin Projektu.

 • Dyskusyjny Klub Teatralny

  Miniatura projektu Dyskusyjny Klub Teatralny

  RESET w 67. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 67. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi RESET Almy de Groen w reżyserii Anny Gryszkówny. Weźmie w nim udział zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 marca ok. godziny 21.15 w Starej Aptece. Wstęp wolny.

  ŻABUSIA w 68. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 68. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi ŻABUSIA Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Weźmie w nim udział reżyser i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 12 kwietnia ok. godziny 20.45 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny.

  O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

  Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

  Pobierz regulamin dotyczący promocji cenowych DKT

 • Spektakl Na Kozetce

  Miniatura projektu Spektakl Na Kozetce

  Serdecznie zapraszamy do udziału w drugim z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – SPEKTAKL NA KOZETCE. Rozmowa wokół spektaklu UPIORY odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia w Starej Aptece. Bezpośrednio po zakończeniu przedstawienia (około 18.45) rozpocznie się dyskusja, w której udział weźmie Anna Dyduch Maroszek oraz Nadia Kostrzewa.

  Udział w dyskusji jest bezpłatny, bilety na spektakl dostępne w kasach i online wg cennika.

  O PROWADZĄCYCH

  Anna Dyduch Maroszek

  Psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, konsultantka i terapeutka w Stowarzyszeniu Pro-Mama, superwizor i nauczyciel psychoterapii analitycznej. Organizator konferencji, warsztatów i seminariów dla osób zawodowo pomagającym. Konsultant Gazety Wyborczej, Newsweeka w sprawach psychologii.

  Nadia Kostrzewa

  Psycholożka. Psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Laureatka konkursu na referat PTPP, dotyczący psychoanalitycznego ujęcia bezradności oraz psychoanalitycznego ujęcia szaleństwa. Laureatka Międzynarodowego Konkursu IPA pt: Mind in the line of fire. Psychoanalytic Voices to the Challenges of our Times. Jej esej zostanie opublikowany w książce pod tym samym tytułem i będzie reprezentował głos z Polski. Swoje teksty publikuje na WunderBlogu. Mieszka i pracuje w Bydgoszczy.

  O PROJEKCIE

  SPEKTAKL NA KOZETCE to cykl spotkań łączących teatr z psychoanalizą. Podczas dyskusji będziemy rozmawiać o wybranym spektaklu z repertuaru Teatru Wybrzeże z członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i zaproszonymi gośćmi. Spotkania będą się odbywały kilka razy w roku. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej: www.ptpp.pl

 • KULTURA BEZ BARIER - TEATR DOSTĘPNY

  Miniatura projektu KULTURA BEZ BARIER - TEATR DOSTĘPNY

  Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W piątek, 31 marca o godzinie 19:00 na Scenie Malarnia zaprezentujemy PUNKT ZERO z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów.

  O PROJEKCIE

  W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY.

  Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.

  Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne.

  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

 • KULTURA DOSTĘPNA

  Miniatura projektu KULTURA DOSTĘPNA

  O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA

  Teatr Wybrzeże bierze udział w programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu realizujemy cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją. Projekt jest realizowany do końca grudnia 2022 roku. Celem programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in. dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  Struktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolor

  MKiDN kolor4

 • Wybrzeże Sztuki

  Miniatura projektu Wybrzeże Sztuki

  W ramach XI edycji naszego przeglądu Wybrzeże Sztuki zaprezentowaliśmy z powodzeniem WOJNĘ POLSKO-RUSKĄ POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, spektakl EWELINA PŁACZE Anny Karasińskiej z TR Warszawa, najnowsze przedstawienie Jana Klaty - DŁUG z Teatru Nowego Proxima, a także najbardziej wyczekiwaną premierę sezonu - CAPRI - WYSPĘ UCIEKINIERÓW Krystiana Lupy z Teatru Powszechnego w Warszawie. Frekwencja na wszystkich przedstawieniach wyniosła sto procent! Dziękujemy Państwu za obecność i już teraz zapraszamy na XII edycję Wybrzeża Sztuki. Zapraszamy również do przeczytania fragmentu recenzji i do obejrzenia naszej galerii zdjęć!

  „Spektakle tegorocznego Wybrzeża Sztuki są bardzo różne na poziomie formy i treści, ale pod jednym względem wydają się bardzo podobne - pod względem stosunku do widza, traktowanego jako partner, który musi się zaangażować i wykonać pewną pracę, by wyjść z teatru usatysfakcjonowanym. [...] Wszystkie dotychczasowe przedstawienia oglądały nadkomplety widzów. To cieszy i sygnalizuje, że takich propozycji - zbudowanych z ciekawych, często kontrowersyjnych i niełatwych w odbiorze produkcji - bardzo w Gdańsku brakuje.”

  Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

  O WYBRZEŻU SZTUKI

  Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, bogate w najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dotychczasowe edycje naszego przeglądu dały trójmiejskiej publiczności możliwość obejrzenia m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGA Jerzego Jarockiego, WYCINKI HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGII Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać m.in. Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Danutę Szaflarską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Piotra Machalicę, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Grzegorza Małeckiego, Krzysztofa Globisza i Zbigniewa Zapasiewicza.

Poprzednie Edycje