Tej grupie nie trzeba było tłumaczyć, że w Starej Aptece nie było apteki. W zakamarkach Teatru gościliśmy Koło Przewodników PTTK im. Franciszka Mamuszki w Gdańsku.
Podczas zwiedzania pokazaliśmy fundamenty pierwszego teatru na Targu Węglowym, fragmenty murów obronnych oraz taras z widokiem na Targ Węglowy. W rolach teatralnych przewodników wystąpili Aleksandra Weber, specjalistka od rozwoju publiczności oraz Klaudiusz Grabowski, teatralny archiwista i historyk sztuki.
Serdecznie zapraszamy przewodniczki i przewodników do odwiedzania Teatru Wybrzeże wraz ze swoimi grupami.
Wszelkich informacji na ten temat udzieli Aleksandra Weber, tel. 501 307 311, e-mail: Kliknij aby zobaczyć adres email
Relacja PTTK z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/share/wB1iDQubxC3mKLtD/
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Plakat stworzony przez Patrycję Longawę do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” został zakwalifikowany do prestiżowego konkursu Bienal Internacional del Cartel en México - Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku.
Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024. Nominacje otrzymali Piotr Biedroń i Jan Klata.