Tajemnicza Irma Vep

Charles Ludlam

Mandacrest, siedziba angielskiego rodu Hillcrestów. Służba szykuje kolację, lady i lord prowadzą dystyngowaną rozmowę. Mroczne sekrety, tajemnice przeszłości, miłość, zbrodnia, śmierć, wilki, wilkołaki, cuda starożytnego Egiptu... i tylko dwóch aktorów.

Pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia Charlesa Ludlama powstała w latach 80. i natychmiast stała się prawdziwym przebojem teatrów off-broadwayowskich. Nic dziwnego: to znakomicie napisana, dowcipna, ostra satyra żywiąca się teatralnymi i filmowymi gatunkami. Rozpisana na zaledwie dwóch aktorów, którzy w niedługim czasie wcielić się muszą w serię postaci, żongluje niezliczonymi motywami zaczerpniętymi z teatru, filmu i pop-kultury.

Także i w polskiej prapremierze tej zwariowanej komedii zdarzyć się może wszystko. Naprawdę wszystko... Powstały dwa spektakle, w dwu różnych obsadach. Choć oparte na tym samym tekście, są to z pewnością dwie różne TAJEMNICZE IRMY VEP...

Adam Orzechowski o spektaklu: Bawimy się tu konwencją, techniką aktorską, teatrem. Ale grając tym wszystkim dotykamy spraw wykraczających poza scenę. Pytamy o potrzebę kreacji, o siłę wzorców kulturowych, konieczność przyjmowania ról w życiu. Pytamy o granice tożsamości w ogóle.

Spektakle Teatru Wybrzeże wystawiane na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Pruszcz Gdański.

 • Polska Premiera: - Scena Letnia
 • Czas trwania: 1 godzina 35 minut (bez przerw)

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Warsztat do TAJEMNICZEJ IRMY VEP

  Warsztat do TAJEMNICZEJ IRMY VEP

  Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu TAJEMNICZA IRMA VEP, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia.
  Więcejo "Warsztat do TAJEMNICZEJ IRMY VEP"
 • Zdjęcie artykułu Siódmy sezon Sceny Letniej

  Siódmy sezon Sceny Letniej

  Trwa siódmy sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
  Więcejo "Siódmy sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu Bilet Maraton

  Bilet Maraton

  Bilet Maraton jest propozycją dla wszystkich miłośników teatru, dla których jeden spektakl w tygodniu to za mało! Przy zakupie jednego biletu wejście na każdą kolejną sztukę w danym tygodniu w promocyjnej cenie 15 zł!
  Więcejo "Bilet Maraton"
 • Zdjęcie artykułu TAJEMNICZA IRMA VEP - 150. spektakl!

  TAJEMNICZA IRMA VEP - 150. spektakl!

  Serdecznie zapraszamy na 150. TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie 20.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
  Więcejo "TAJEMNICZA IRMA VEP - 150. spektakl!"
 • Zdjęcie artykułu TAJEMNICZA IRMA VEP w Kwidzynie

  TAJEMNICZA IRMA VEP w Kwidzynie

  Miło nam poinformować, że już jutro o godzinie 19.00 TAJEMNICZA IRMA VEP Charlesa Ludlama w reżyserii Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowana w Kwidzyńskim Centrum Kultury.
  Więcejo "TAJEMNICZA IRMA VEP w Kwidzynie"
 • Zdjęcie artykułu Piąty sezon Sceny Letniej

  Piąty sezon Sceny Letniej

  Dzisiaj ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!
  Więcejo "Piąty sezon Sceny Letniej"
 • Zdjęcie artykułu TAJEMNICZA IRMA VEP na Scenie Kameralnej

  TAJEMNICZA IRMA VEP na Scenie Kameralnej

  Zapraszamy Państwa na TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP Charlesa Ludlama w reżyserii Adama Orzechowskiego. Ta pełna absurdalnego humoru i niespodziewanych zwrotów akcji komedia zostanie zaprezentowana w najbliższy czwartek, piątek i sobotę o godzinie 20.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.
  Więcejo "TAJEMNICZA IRMA VEP na Scenie Kameralnej"
 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowa IRMA

  Jubileuszowa IRMA

  Serdecznie zapraszamy na setną TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia.
  Więcejo "Jubileuszowa IRMA"
 • Zdjęcie artykułu Świetna frekwencja w Sopocie

  Świetna frekwencja w Sopocie

  Miło nam poinformować, że spektakle grane w nowej siedzibie Sceny Kameralnej cieszą się olbrzymią popularnością. Średnia frekwencja w ciągu ostatnich 4 miesięcy wyniosła ponad 90 procent!
  Więcejo "Świetna frekwencja w Sopocie"
 • Zdjęcie artykułu Kolejne spektakle w Sopocie

  Kolejne spektakle w Sopocie

  Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie, której oficjalne otwarcie nastąpi już 18 września, stopniowo rozbudowuje swój repertuar.
  Więcejo "Kolejne spektakle w Sopocie"