Puste miejsca

Julia i Paul spodziewają się dziecka. Jednak od samego początku ciąża nie przebiega prawidłowo. W wyniku kolejnych komplikacji bohaterka zmuszona jest stanąć przed decyzją, która odciska trwały ślad na jej psychice. Julia, wciąż rozpamiętując przeszłość przestaje odczuwać teraźniejszość. Jest jednak ktoś, kto używając narzędzi z pogranicza teatru i terapii podejmie próbę uzdrowienia kobiety.

Współczesna katalońska sztuka opowiada o wychodzeniu z poczucia bezsensu, a także o zgodzie na stratę, która wypierana może spowodować utknięcie w przeszłości, a oswojona i zintegrowana pozwala na wyjście z pustych miejsc ku życiu we wszystkich jego barwach i przejawach.

Na pytanie, jak sobie poradzić ze stratą, próbuje odpowiedzieć Lena Frankiewicz, która po Nieczułości znów traktuje teatr, jako terytorium do przerabiania trudnych, niewygodnych tematów.

Specjalne podziękowania dla Zarządu Szpitali Pomorskich Sp. z o.o. za udostępnienie sal zabiegowych w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie na potrzeby nagrań do spektaklu. 


 

Rozmowa z Leną Frankiewicz, reżyserką spektaklu.

 


KULISY SPEKTAKLU PUSTE MIEJSCA
 

Tłumaczenie z języka hiszpańskiego:Zuzanna Bućko
Scenografia, światło:Agata Skwarczyńska
Kostiumy:Alicja Kamaj
Muzyka:Miłosz Pękala
Choreografia:Anna Steller
Video:Mateusz Zieliński
Konsultacje wokalne:Marta Smuk
Konsultacje psychologiczne:Anna Scharmach
Głos dziecka z offu:Stefan Pękala
Inspicjentka – suflerka, asystentka reżyserki:Agnieszka Szczepaniak
Projekt plakatu:Natalia Kabanow
Zdjęcia ze spektaklu:Natalia Kabanow