Ożenek

Nikołaj Gogol

Jedna z najbardziej znanych klasycznych gorzkich komedii przeniesiona we współczesne realia. O rękę niemłodej panny ubiega się grono podstarzałych adoratorów manipulowanych przez specjalistów od poprawy losów. W tragigroteskowej ucieczce przed samotnością, bohaterowie odkrywają u schyłku życia, że je właściwie przegrali.

Adam Orzechowski o spektaklu: OŻENEK to opowieść o naszych lękach i kompleksach, o samotności i nieumiejętności zbliżenia do drugiego człowieka. O tym, jak trudno zapomnieć o sobie. O potrzebie miłości i pragnieniu szczęścia.

 • Premiera: - Duża Scena
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu OŻENEK na Dużej Scenie

  OŻENEK na Dużej Scenie

  Serdecznie zapraszamy na OŻENEK Nikołaja Gogola w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl zostanie zaprezentowany jutro i pojutrze o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "OŻENEK na Dużej Scenie"
 • Zdjęcie artykułu Jubileuszowy OŻENEK

  Jubileuszowy OŻENEK

  Serdecznie zapraszamy na pięćdziesiąty OŻENEK Nikołaja Gogola w reżyserii Adama Orzechowskiego! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "Jubileuszowy OŻENEK"
 • Zdjęcie artykułu Bogacka i Androsz wśród najlepszych

  Bogacka i Androsz wśród najlepszych

  Joanna Bogacka - mistrzostwo, Dorota Androsz - na fali. Tak aktorki Teatru Wybrzeże ocenia krytyk teatralny, Jacek Sieradzki, w swoim corocznym przeglądzie najciekawszych dokonań scenicznych minionego sezonu. Joannę Bogacką obejrzał w OŻENKU i PERSONIE („potrafiłaby wejść w szranki z Liv Ullmann"), Dorotę Androsz - w ZAWISZY CZARNYM („intensywna obecność w...
  Więcejo "Bogacka i Androsz wśród najlepszych"