Charlie bokserem

Tym razem Charlie Chaplin wciela się w postać boksera i na jego nieszczęście już w pierwszej rundzie zostaje znokautowany przez Rzeźnika z Bostonu. Zanim jednak Charlie oprzytomnieje, zanim my oprzytomniejemy po nokaucie i staniemy do Wielkiego Rewanżu, czeka nas długa, nie zawsze logiczna, podróż po świecie, której drogowskazami będą dzieła malarstwa, począwszy od Lascaux, a skończywszy na sztuce współczesnej. Podróż z przymrużonym, podbitym okiem.

 • Premiera: - Scena Kameralna
 • Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerw)
 • Scenografia: Andrzej Witkowski
 • Asystent reżysera: Małgorzata Oracz
 • Scenariusz: Maciej Adamczyk
 • Muzyka: Paweł Czepułkowski (Kormorany)
 • Inspicjent: Katarzyna Wołodźko
 • Scenariusz: Leszek Bzdyl
 • Muzyka: Michał Litwiniec (Kormorany)
 • Scenariusz: Piotr Cieplak
 • Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
 • Reżyseria: Piotr Cieplak
 • Wideo: Joanna Michaelis

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu CHARLIE BOKSEREM na Scenie Kameralnej

  CHARLIE BOKSEREM na Scenie Kameralnej

  Po kilkumiesięcznej przerwie na deski Sceny Kameralnej wraca CHARLIE BOKSEREM w reżyserii Piotr Cieplaka. Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. W roli tytułowej znakomity Leszek Bzdyl. Zapraszamy!
  Więcejo "CHARLIE BOKSEREM na Scenie Kameralnej"
 • Zdjęcie artykułu Kolejna recenzja CHARLIEGO BOKSEREM

  Kolejna recenzja CHARLIEGO BOKSEREM

  „Pewnie ten spektakl nigdy by nie powstał, gdyby sztuka nie została wepchnięta do muzealnej gabloty. Zgoda, dzieła Van Gogha i Renoira można oglądać w muzeum i nie ma w tym nic gorszącego. Ale trudno pogodzić się z faktem, że malarstwo traktujemy jak kolorowe dewocjonalia.
  Więcejo "Kolejna recenzja CHARLIEGO BOKSEREM"
 • Zdjęcie artykułu Relacja z 4. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

  Relacja z 4. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

  Wczoraj na Scenie Kameralnej odbyło się 4. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęconego spektaklowi CHARLIE BOKSEREM. Uczestniczył w nim reżyser Piotr Cieplak, aktorzy i autorzy scenariusza - Maciej Adamczyk i Leszek Bzdyl oraz zespół aktorski. Na widowni zgromadziło się kilkudziesięciu widzów. Spotkanie moderował kierownik literacki Teatru Wybrzeże, Cezary Niedziółka.
  Więcejo "Relacja z 4. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego"
 • Zdjęcie artykułu CHARLIE BOKSEREM w 4. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  CHARLIE BOKSEREM w 4. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Serdecznie zapraszamy na 4. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi CHARLIE BOKSEREM. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.45 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp wolny.
  Więcejo "CHARLIE BOKSEREM w 4. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Relacja z 3. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

  Relacja z 3. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

  Wczoraj na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże odbyło się 3. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęconego KASI Z HEILBRONNU. Uczestniczył w nim reżyser spektaklu oraz zespół aktorski. Dyskusję pomiędzy zespołem artystycznym a publicznością moderował dramaturg Jakub Roszkowski.
  Więcejo "Relacja z 3. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego"
 • Zdjęcie artykułu Teatr ogromnych możliwości - podsumowanie Gazety Świętojańskiej

  Teatr ogromnych możliwości - podsumowanie Gazety Świętojańskiej

  Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże został doceniony w aż 8 kategoriach w podsumowaniu teatralnym 2010 roku sporządzonym przez gdyńską Gazetę Świętojańską.
  Więcejo "Teatr ogromnych możliwości - podsumowanie Gazety Świętojańskiej"
 • Zdjęcie artykułu Charlie wróć!

  Charlie wróć!

  Zapraszamy do lektury artykułu „Charlie wróć!", w którym Wojciech Świdziński analizuje teatralną recepcję kina niemego, między innymi na przykładzie naszej wrześniowej premiery - CHARLIEGO BOKSEREM.
  Więcejo "Charlie wróć!"
 • Zdjęcie artykułu Kolejna recenzja CHARLIEGO

  Kolejna recenzja CHARLIEGO

  „Wszystko marność, powtórzył znowu Cieplak za Koheletem. Tym razem najdobitniej, głosem jakiegoś szyderczego sobowtóra, kwestionując nawet własny spektakl. Nie raz u Cieplaka zapadała ciemność, kulisa się rozsuwała, a za sceną ściana albo czarne Nic. Zawsze jednak na jej tle, w tym Nic, stali żywi ludzie, chłopak w swetrze, dziewczyna w...
  Więcejo "Kolejna recenzja CHARLIEGO"
 • Zdjęcie artykułu Wszystko o CHARLIE BOKSEREM

  Wszystko o CHARLIE BOKSEREM

  „CHARLIE BOKSEREM to spektakl-mozaika: poskładany z kulturowych odniesień, momentami denerwujący, ale niepozbawiony autoironii, wychodzący od burleskowej rozrywki, ale oscylujący wokół kwestii zupełnie poważnych"
  Więcejo "Wszystko o CHARLIE BOKSEREM"
 • Zdjęcie artykułu Otwarcie nowej Sceny Kameralnej - relacja

  Otwarcie nowej Sceny Kameralnej - relacja

  W uroczystej atmosferze, przy dźwiękach tybetańskiego gongu i z udziałem znakomitych gości otworzyliśmy w niedzielę 19 września, oficjalnie już, nową siedzibę Sceny Kameralnej w Sopocie, inaugurując jednocześnie kolejny sezon Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "Otwarcie nowej Sceny Kameralnej - relacja"
 • Zdjęcie artykułu Po premierze CHARLIEGO

  Po premierze CHARLIEGO

  „CHARLIE BOKSEREM to przedstawienie inteligentnie skonstruowane i interesujące od strony artystycznej. Wychodzimy z teatru uśmiechnięci, zaskoczeni, nieco zdezorientowani ale wierząc, że walka o sztukę wysoką zostanie wygrana.”
  Więcejo "Po premierze CHARLIEGO"
 • Zdjęcie artykułu KAMERALNY PROLOG NA OTWARCIE

  KAMERALNY PROLOG NA OTWARCIE

  Premierą spektaklu Piotra Cieplaka - CHARLIE BOKSEREM, inaugurujemy nowy sezon teatralny i nową siedzibę Sceny Kameralnej. Wydarzeniu towarzyszy wernisaż wystawy SOPOCKI KAMERALNY PROLOG NA OTWARCIE.
  Więcejo "KAMERALNY PROLOG NA OTWARCIE"
 • Zdjęcie artykułu POPRAWNIE / NIEPOPRAWNIE  Sezon 2010/2011

  POPRAWNIE / NIEPOPRAWNIE Sezon 2010/2011

  Motywem przewodnim naszego nowego sezonu jest polityczna poprawność: postaramy się przyjrzeć i pozytywom i negatywom tej dominującej doktryny.
  Więcejo "POPRAWNIE / NIEPOPRAWNIE Sezon 2010/2011"
 • Zdjęcie artykułu Premiera na otwarcie nowego sezonu i sceny

  Premiera na otwarcie nowego sezonu i sceny

  Premierą sztuki CHARLIE BOKSEREM, spektaklu Piotra Cieplaka, otwieramy we wrześniu naszą nową siedzibę w Sopocie, a także inaugurujemy nowy sezon w Teatrze Wybrzeże - 2010/2011. Wszystko to już w niedzielę, 19 września o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 30 w Sopocie.
  Więcejo "Premiera na otwarcie nowego sezonu i sceny"
 • Zdjęcie artykułu Dziennik o wrześniowej premierze Cieplaka

  Dziennik o wrześniowej premierze Cieplaka

  „Filmowa scena w teatrze? Dlaczego nie, Plus pokaz slajdów z obrazami największych malarzy, dynamiczna muzyka i elementy happeningu - to wszystko w najnowszym spektaklu PIOTRA CIEPLAKA "Charlie bokserem", który reżyser przygotowuje na otwarcie nowej Sceny Kameralnej w Sopocie. Premiera 19 września.
  Więcejo "Dziennik o wrześniowej premierze Cieplaka"
 • Zdjęcie artykułu Piotr Cieplak w Sopocie

  Piotr Cieplak w Sopocie

  W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku trwają próby do autorskiego spektaklu Piotra Cieplaka CHARLIE BOKSEREM. Jego premierą - 18 września tego roku - otwieramy oficjalnie nową siedzibę Sceny Kameralnej w Sopocie. Otwiera ona także nasz nowy sezon 2010/2011.
  Więcejo "Piotr Cieplak w Sopocie"